Derby Małopolski zdecydowanie dla TS Iskra - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Derby Małopolski zdecydowanie dla TS Iskra

W niedzielę kolejny mecz o punkty w południowej grupie drugiej ligi piłki nożnej rozegrał zespół TS Iskra Tarnów. W odbywających się na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji derbach Małopolski, tarnowianki rozgromiły 8-1 (3-0) UKS Wisła Kraków i zajmują w tabeli piąte miejsce.

Zawodniczka TS Iskra Tarnów

Ostre strzelanie podopiecznych trenera Michała Jarząba rozpoczęła w 15 min Milena Michałek. Potem w krótkim odstępie czasu (20 i 27 min) dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Natalia Olchawska. Tuż po przerwie (48 min) prowadzenie tarnowianek podwyższyła Gabriela Łucek. W 65 min, honorową jak się później okazało, bramkę dla przyjezdnych zdobyła Martyna Górecka. Strata ta zmobilizowała piłkarki TS Iskra do kolejnych ataków, których efektem były cztery gole zdobyte w ciągu niespełna kwadransa. W 67 min hat-trick skompletowała Natalia Olchawska. Na kwadrans przed końcem szóstą bramkę dla naszej drużyny strzeliła Zuzanna Wróbel. Ostatnie dwa gole były dziełem zawodniczek rezerwowych. W 76 min między słupki trafiła, wprowadzona na boisko minutę wcześniej, Katarzyna Sowa, a wynik ustaliła dwie minuty później Kornelia Dudziak.

TS Iskra: Anna Chrobak – Anita Kisielewska, Amelia Miterka (46 Kornelia Dudziak), Karolina Piwowarczyk, Gabriela Kusion, Paulina Wałaszek, Gabriela Łucek (75 Joanna Horodyska), Magdalena Ryczek (75 Katarzyna Sowa), Natalia Olchawska (68 Blanka Zając), Milena Michałek (68 Oliwia Patyk), Zuzanna Wróbel.

Już jutro (środa 16 października), tarnowianki rozpoczną rywalizację w Orlen Pucharze Polski. W rozpoczynającym się o godz. 12.45 spotkaniu pierwszej rundy, nasz zespół zagra na wyjeździe z UKS SMS Łódź U-18. Drużyna ta na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorek U-18. Po siedmiu kolejkach, z dorobkiem 16 punktów – pięć wygranych, remis i porażka – zajmuje w niej trzecie miejsce. W finale pucharowych potyczek na szczeblu województwa łódzkiego rozgromiła natomiast 11-0 (5-0) PTC II Pabianice.